Leerhuisavond over zingevingsrituelen


Gitta Griffioen verzorgt deze leerhuisavond over zingevingsrituelen bij rouw en afscheid.

Ze schrijft: ‘Ik heb ervaren wat de meerwaarde is van rituelen en geleerd hoe deze te ontwerpen en uit te voeren. Altijd in nauwe afstemming en samenwerking met degenen die het ritueel willen gebruiken om een overgangsfase of -moment in het leven te markeren, creëren of ondersteunen.

Mijn focus ligt op het terrein van levend verlies, specifiek jong-dementie. Afscheid nemen van en rouw om een dierbare persoon die leeft, maar langzaam uit het leven verdwijnt. Of door omstandigheden niet het leven kan leiden dat voorzien was. Het is waardevol om stil te staan bij en betekenis te geven aan de impact van levend verlies en vorm te geven aan de bijzondere overgangsmomenten door middel van een moment van aandacht, zingeving en verbinding.

Mijn ervaringsdeskundigheid als partner van een man met jong-dementie FTD, is een belangrijk deel van mijn kennis en vaardigheden met betrekking tot dit thema.’

U bent van harte welkom. De toegang is vrij, er wordt na afloop een vrije gift gevraagd voor de onkosten.