Leerhuisavond: Het dagelijks leven in de Oudtestamentische periode


Spreker: Anneke Berkheij-Dol

Anneke volgde o.a. een HBO-studie pastoraal werk in Leeuwarden en een Universitaire master theologie (OT) aan de PThU in Kampen en de Universiteit Leiden. Hierbij lag de nadruk op de archeologie gerelateerd aan de Bijbel en de Zuidelijke Levant. Ook werkte ze zes seizoenen mee aan een opgraving bij het meer van Galilea.

Verdere studie leverde veel materiaal op dat geschikt was om voor de geïnteresseerde toehoorder een beeld te schetsen van het dagelijkse leven in Bijbelse tijden, met name in de periode van pakweg 1200 tot 600 voor Christus.

Aandacht wordt onder andere besteed aan het klimaat en water, stedenbouw en huisvesting, en het gebruik van het schrift. Er wordt gebruik gemaakt van veel beeldmateriaal en er is gelegenheid tot het stellen van vragen.

U bent van harte welkom. De toegang is vrij, er wordt na afloop een vrije gift gevraagd voor de onkosten.